Na čem pracujeme

Dokončujeme I. etapu retropokojů a chystáme se na Oslavy Ještědu v září. Přijďte se podívat!

Florbalisté pomohli Ještědu

Nisaopen 2016 zahájili organizátoři v pátek 27.5. přátelským utkáním na život a smrt, při kterém padlo hned 15 gólů. Nikdy by nás nenapadlo, že právě florbal tolik podpoří Ještěd. Na webu turnaje www.nisaopen.cz můžete sledovat, jak s nastřílenými brankami přibývá peněz na kontě pro Ještěd! A pokud nejste zrovna florbalový hráč, ale přesto fandíte florbalu nebo Ještědu (nejlépe obojí), zastavte se na některém ze zápasů a přispějte jakoukoliv částkou do zapečetěné pokladničky. Za Ještěd předem díky. A co s penězi? Právě teď probíhá obnova dvou hotelových pokojů podle nákresů pana architekta Otakara Binara, autora původních interiérů. To je věc, na kterou spolek teď shromažďuje peníze. Na obnovu pokojů přispívá též Liberecký kraj a hotel Ještěd. Děkujeme!

Naše retro jaro

Jaro se už dere do dveří a spolek Ještěd 73 zahájil práce na nových aktivitách. Chystáme  obnovu dvou hotelových pokojů – budou se jmenovat „retro“ a budou zařízeny podle nákresů akad. arch. Otakara Binara, který v loňském roce připravil podklady k opravě dochovaných kusů nábytku a k výrobě replik. Těšíme se na hotové dílo! Dělí nás od něj v první fázi „jen“ 300 tis. Kč, ale Liberecký kraj a Hotel Ještěd už přislíbili finanční pomoc. A co vy? Nevíte o někom, kdo by se chtěl zapsat do novodobé historie Ještědu?

Leden 2016 Vzpomínkový…

Nový rok vítáme s novou publikací Vzpomínky na Ještěd. Děkujeme všem sponzorům i dárcům, stejně jako desítkám spolupracovníků. Publikaci bude možné zakoupit na Ještědu a najdete v ní texty, které vzešly z rozhovorů se šesti osobnostmi, jež stály u vzniku Ještědu. Nenechte si ji ujít!

Podzim 2015 a plno práce

Léto 2015 je  už asi za námi, ale neleníme! Stále dáváme dohromady podklady k uvažované obnově zábradlí hlavního schodiště. Pracujeme na rozhovorech s pamětníky, chystáme do tisku publikaci Vzpomínky na Ještěd. A také se opět účastníme Oslav Ještědu. Díky za přízeň i za podporu.

Stále můžete přispět na obnovu baru Avion – 8.12.2014

Hledáme sponzory a dárce, kteří se chtějí zapsat do historie Ještědu tím, že poskytnou peníze na výrobu replik původního nábytku. V září jsme dokončili I. etapu prací v ještědském baru – vyrobili jsme repliky originálních barových židlí a křesel podle plánů arch. Otakara Binara. Teď běží druhá etapa, ve které doplníme židle a křesla do plného počtu a hlavně původní podsvícené kulaté stolky.

Celkové náklady na výrobu replik v rámci druhé etapy obnovy baru jsou 328 tisíc korun, přičemž cena jednoho kusu –

 • barové židle je 28.500 Kč, vyrábíme 3 ks,
 • křesílka je 31.700 Kč, vyrábíme 4 ks,
 • osvětleného stolku je 38.500 Kč, vyrábíme 3 ks.

Hlavní sponzoři, kteří podpořili I. etapu obnovy baru:

 • Hotel Ještěd
 • Liberecký kraj
 • Statutární město Liberec
 • České Radiokomunikace
 • 3L studio
 • Astera Glass
 • MIBA Milan Baše
 • a další.

Lidé mohou posílat své příspěvky na zvláštní účet veřejné sbírky 259 826 549 / 0300 nebo nás mohou kontaktovat e-mailem. Všem, kteří podpoří Ještěd, tímto děkujeme!

Začali jsme s obnovou baru na Ještědu – 6.8.2014

Minulý měsíc jsme zahájili práce na obnově baru na Ještědu. Stejně jako v případě salónku jsme zadali výrobu replik původního nábytku podle dokumentace arch. Otakara Binara, se kterým současně konzultujeme všechny detaily. Naším plánem je do Oslav Ještědu v září 2014 dodat repliky barových židlí a křesílek. Rozpočet na tuto etapu je více jak 600 tisíc korun. V další etapě budeme vyrábět stolky, počítáme i s novým kobercem. Původní barový pult je zachován.

Obracíme se opět na veřejnost:

Zvláštní účet veřejné sbírky je stále otevřen pro zasílání darů 259826549 / 0300. Kontrola nakládání s veřejnou sbírkou proběhla k 31.12.2013, vyúčtování i vyjádření krajského úřadu je zveřejněno v Dokumentech.

IMG_3228 IMG_3230


Obnova salónku – rok 2013

Spolupracovali jsme s autorem původních interiérů Ještědu, architektem Otakarem Binarem. Na salónku se však podílely desítky dalších lidí, dárců a sponzorů, zejména tím, že darovali našemu sdružení peníze na výrobu replik původního nábytku. Více na http://www.jested73.cz/obnova-salonku-na-jestedu-do-podoby-z-roku-1973/ Práce našeho sdružení tím nekončí…
Do konce roku 2013 plánujeme doplnit salónek o dalších šest křesel a současně s architektem Binarem spolupracovat na přípravě obnovy dalších částí interiérů. Jsme si vědomi, že Ještěd ale potřebuje zásadní rekonstrukci, zejména obnovu pláště, vzduchotechniky, rozvodů, atd. Jsme připraveni stát se partnerem nebo organizačně zaštít investici, kterou Ještěd potřebuje.

Co se nám již podařilo

 • Rekonstrukce Rohanova kamene – červen 2012
 • Obnova infiormačních tabulí na ochozu Ještědu – červen 2013
 • Obnova salónku na Ještědu – výroba replik nábytku z roku 1973 – září 2013

Peníze na naše aktivity

Financování rekonstrukce selónku stejně jako všechny další aktivity zajišťujeme ze sponzorských darů a příspěvků od soukromých osob, firem a institucí. Každý se může zapojit a zapsat se tak do historie unikátní stavby Ještědu. Kontaktujte nás a my se s vámi spojíme, abychom projednali Darovací smlouvu a publicitu vaší firmy nebo osoby. E-mail: cepelkova@jested73.cz,  lanska@jested73.cz,

V červnu 2013 jsme získali Osvědčení o konání veřejné sbírky. Číslo účtu je 259826549/0300. Za vaše příspěvky děkujeme!