Ještěd 73, z.s. Přejít na hlavní menu Přejít na vyhledávání

O spolku Ještěd 73

Od svého založení v roce 2012 se spolek Ještěd 73 snaží přispět k navrácení lesku národní kulturní památce Horskému hotelu a televiznímu vysílači Ještěd, a to při zachování její původní jedinečnosti a originality.

Během existence spolku se podařila celá řada dobrých věcí. Ať už se jedná o renovaci Rohanova kamene, obnovu interiérů baru či salónku anebo vydání nové publikace s vyprávěním pamětníků o tom, jak Horský hotel a televizní vysílač Ještěd vznikal. Všechny tyto aktivity jsou pro Ještěd a jeho budoucnost velmi důležité.

Nicméně je zřejmé, že tato unikátní a jedinečná stavba potřebuje především celkovou citlivou rekonstrukci, o které se hovoří už několik let.

V roce 2014 své síly pro obnovu a rehabilitaci Ještědu spojily České Radiokomunikace a.s., jako vlastník objektu, Liberecký kraj, jako nejdůležitější regionální autorita a společnost Ještěd s.r.o., jako dlouhodobý nájemce a provozovatel veřejné části objektu, a to právě v rámci spolku Ještěd 73. Výsledkem partnerství těchto tří subjektů je především dohoda o realizaci projektové dokumentace pro získání příslušného stavebního povolení pro obnovu Ještědu a vyčlenění finančních prostředků pro realizaci projektové dokumentace. Je potřeba říci, že tato výše uvedená dohoda byla pouhým začátkem a že je před spolkem ještě stále mnoho práce. Na druhou stranu se nám daří po malých i větších krocích posouvat blíže ke stanovenému cíli.