Ještěd 73, z.s. Přejít na hlavní menu Přejít na vyhledávání

Veřejná sbírka

Ještěd 73 vznikl v roce 2012 a od té doby se snažíme o drobné úpravy v budově Ještědu i v jejím blízkém okolí. Co je pro nás hlavní – při všech aktivitách respektujeme původní tvář stavby uvnitř i venku a spolupracujeme s lidmi, kteří se na jejím vzniku podíleli.

Co se nám už podařilo

Veškeré práce na Ještědu jsou možné jen díky podpoře našich sponzorů a partnerů. Díky vám se od roku 2012 podařilo realizovat následující rekonstrukce a renovace:

 

2012 – Rekonstrukce Rohanova kamene

Je jen málo turistů, kteří navštíví vrchol Ještědu a nevyfotí se před žulovým obeliskem, jde o Rohanův kámen, který označoval hranice dvou panství.

 

2013 – Obnova informačních tabulí na ochozu Ještědu

Ochoz Ještědu nabízí kruhový rozhled do všech světových stran, a proto se i Ještěd dá považovat za rozhlednu. Návštěvníci zde najdou nové informační tabule o všem podstatném, co se k Ještědu váže.

 

2013 – Rekonstrukce salónku dle původních plánů z roku 1973

První část rekonstrukce jsme dokončili k 40. výročí Ještědu v září 2013, do konce roku jsme salónek doplnili o další křesla. Dnes se jeho podoba blíží té, kterou měl v roce 1973, kdy byl Ještěd otevřen.

 

2014 – Obnova baru Avion – 1. etapa

Dominantu prostoru tvoří barový pult s nerezovým povrchem a s vlastním osvětlením, které se dochovaly v originální podobě. Pro návrat do původního vzhledu celého baru bylo nutné vyrobit zbývající mobiliář, který byl tvořen barovými židlemi, kulatými stolky s mléčnou skleněnou deskou a křesílky.

 

2015 – Renovace závěsných křesílek, tzv. vajíček

Kromě čalounění bylo potřeba obnovit železnou konstrukci křesílek, která byla ve špatném stavu. Renovace dopadla výborně a vajíčka jsou chlupatá a měkká jako za dob své největší slávy v 70. letech.

 

2015 – Obnova baru Avion – 2. etapa

V první polovině roku se spolku Ještěd 73 podařilo sehnat zbývající peníze a dokončit kompletní obnovu baru Avion na Ještědu.

 

Podpořte nás

Veřejná sbírka na obnovu původních interiérů a pomoc Ještědu pokračuje. Přispějte na obnovu této unikátní architektonické památky na zvláštním účtu veřejné sbírky:

259826549 / 0300

Sbírka je povolena a kontrolována Krajským úřadem Libereckého kraje.
Děkujeme za podporu!